gardeshgari - گردشگری بروجرد
باغ پرندگان بروجرد

   شهرستان بروجرد به دليل برخوردار بودن از جاذبه‌های تفريحی، تاريخی و مذهبی هر ساله در فصول بهار و تعطيلات نوروز و تابستان پذيرای ميهمانان و گردشگران فراوان از سراسر كشور است.

  مسافران و گردشگرانی كه با عبور از بروجرد به سمت ديگر مناطق كشور بويژه جنوب در حركت هستند بی‌شك توقفی كوتاه در مناظر بكر و تفرجگاه‌های اين شهرستان خواهند داشت و با رفتن به دامان طبيعت دل انگيز اين منطقه، خاطرات خوشی را ره آورد سفر خود خواهند كرد.

 باغ پرندگان بخشی از پارک فدك (باغ فدك) بروجرد مي‌باشد که در آن 78 گونه جانوری نادر نگهداری می شود. پرندگان این باغ شامل انواع قرقاول، طوطی، فنج، قناری، کبک، مرغ و خروس، طاووس، مرغ مینا، پرندگان شکاری، پرندگان آبزی است همچنین بلبل خرمائی، یاکریم معمولی و چینی (الماسی)، بوقلمون، شتر مرغ آفریقایی وجود دارد.

                باغ پرندگان بجنورد

                                  این پلیکان روزانه چند کیلو ماهی میخورد


   در این باغ علاوه بر پرندگان مختلف جانورانی مانند سگ، میمون، سنجاب، خرگوش، آهو و اسب نگهداری می شود. ‌ا‌غ‍ل‍ب‌ ‌اي‍ن‌ ج‍‍ان‍ور‌ان‌ ‌از ك‍ش‍ور‌ه‍‍اي‍‍ي‌ ب‍‍ا ‌آب‌ و ‌ه‍و‌ا‌ي‌ مختلف مانند بلژیک، هندوستان، سنگال، لهستان، اندونزی و آمریکا خریداری شده است.

                 باغ پرندگان بجنورد

             خرگوشهای زیبا و دوست داشتنی در گونه های مختلف با رنگهایی متفاوت


   پارک پرندگان شهرستان بروجرد به عنوان اولین پارک پرندگان لرستان با الگو گرفتن از پارک‌های پرندگان کشور از جمله پارک نا‍ژوان يا باغ پرندگان اصفهان آغاز شد که امروز به یکی از پربازدیدترین پارک های پرندگان غرب کشور تبدیل شده است.

                 باغ پرندگان بجنورد

                               طاووس بسیار زیبا به همراه جوجه های نازش

 

                باغ پرندگان بروجردهتل زاگرس کلیک کنیدهتل زاگرس بروجرد

20 اتاق دوتخته و 14 باب رويال سوئيت مجموعاً با گنجايش 85 تخت دو تالار پذيرايي با نامهاي نور و ميلاد با ظرفيت 1200 نفر سالن كنفرانس جهت برگزاري سمينارها و همايش ها كافي شاپ و چايخانة سنتي رستوران روباز جهت پذيرايي در تابستان فروشگاه و غرفة صنايع دستي كافي نت مجهزبرچسب‌ها: باغ پرندگان بروجرد, گردشگری بروجرد, رزرو هتل در بروجرد, پرندگان بروجرد, باغ پرندگان

تاريخ : دوشنبه سیزدهم شهریور ۱۳۹۱ | | نویسنده : پریا |
  • زیبا مد
  • قالب بلاگفا